Trefl Lalaboom 3 Odkrywcze kule Kulko-Klocki sensoryczne 61360

Znajdź w sieci Ceneo

Opis Trefl Lalaboom 3 Odkrywcze Kule 61360

3 odkrywcze kule to kulko - klocki od marki Lalaboom, które dostarczają wiele urozmaiconych wrażeń dotykowych ze względu na różne faktury poszczególnych elementów. Miękkie części zabawki pozwalające na ściskanie stymulują czucie głębokie (propriocepcję). Możliwość obracania półkul rozwija ruchy obrotowe nadgarstka. Wielkość kul umożliwia rozwój chwytania oburęcznego oraz stymuluje otwieranie dłoni, przez co przyczynia się do rozwoju świadomego chwytu. Możliwości zabawy (skręcanie i rozkręcanie małych elementów, łączenie i rozłączanie) pozwala kształtować umiejętności motoryki małej. Szereg możliwych kombinacji połączeń dużych kul i klocków Lalaboom daje pole do rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka.Kulko - klocki Lalaboom

Lalaboom to seria wyjątkowych kulko-klocków, które wspierają prawidłowy rozwój dziecka poprzez integrację sensoryczną. Integracja sensoryczna jest związana z procesem organizacji wrażeń zmysłowych takich jak wzrok, słuch, węch, smak oraz dotyk. Nasz mózg jest zaprogramowany tak, aby odbierał jak najwięcej bodźców m.in. z dłoni, a ich kształtowanie jest możliwe pod wpływem doświadczania. W trakcie zabawy kulko-klockami Lalaboom, rozwijana jest umiejętność odbierania bodźców z dłoni.


Rozwój sensoryczny Twojego dziecka

Jednym z warunków prawidłowego rozwoju integracji sensorycznej człowieka jest środowisko bogate w bodźce. Ludzki mózg jest zaprogramowany tak, aby odbierać jak najwięcej impulsów i jest dosłownie kształtowany pod wpływem ich doświadczenia. Istotne jest zatem, aby w pierwszym etapie życia człowieka, w okresie wczesnego dzieciństwa, także zabawki dostarczały zróżnicowanych wrażeń dotykowych, wzrokowych czy słuchowych, a także dawały możliwość zróżnicowanej manipulacji przedmiotami. Linia Lalaboom spełnia te potrzeby, umożliwiając dziecku kontakt z przedmiotami o zróżnicowanych kształtach i fakturach.
Inspirowane Montessori

Zestawy Lalaboom są inspirowane metodą Montessori, w myśl której dzieci uczą się przez działanie, a duży nacisk kładziony jest na dokładność, systematyczność i samodzielność. Kulko-klocki Lalaboom powstały, aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka w zgodzie z jego indywidualnymi możliwościami.

ZAWARTOŚĆ:

- 3 kule sensoryczne

- 12 elementów do składania kulko-klocków

Trefl Lalaboom 3 Odkrywcze kule Kulko-Klocki sensoryczne 61360

Źródło: https://image.ceneostatic.pl/data/products/94801755/f-trefl-lalaboom-3-odkrywcze-kule-kulko-klocki-sensoryczne-61360.jpg

Tu kupisz

Prezenty na liście