Prezenty wspomagające sen i relaks

22 lutego 2016   Iga Zakrzewska-Morawek    

Prezenty wspomagające sen i relaks

Rodzic to mędrzec. A mędrzec osiąga poziomy wtajemniczenia, o których nie śniło się nawet filozofom. Bezdzietnym zwłaszcza. Ponieważ wtajemniczony rodzic wie, jak ważne dla rozwoju dziecka są bodźce. Tak wzroku, słuchu, jak dotyku. Nie trzeba mu tłumaczyć, jak wrażliwe na dźwięki jest dziecięce ucho; jaką częstotliwość brzmienia osiągać może maleńkie gardło i w jakim stopniu jedno jest zależne od drugiego.

Chopin, Bethoven, Vivaldi, Mozart? W okresie przedporodowym, niejedna mama życzyłaby dziecku takich preferencji. Lecz życie weryfikuje i tuż po przyjściu oseska na świat okazuje się, że twórców najpiękniejszej muzyki świata wypierają: pralka, przyziemny odkurzacz lub suszarka. I wszystko byłoby pięknie, gdyby wciśnięcie odpowiedniego guzika powoływało do życia nie tylko sprzęty spod znaku AGD, ale i w cudowny sposób sprzęgało się z ukojeniem płaczu dziecka. A tu, popatrz, klops! O drugiej w nocy, z dzieckiem (i duszą) na ramieniu, nie ośmielisz się raczej wstawiać prania…

DŻWIĘK

I tu z pomocą przychodzi WHISBEAR – szumiący miś. Miękki jak miś, miły jak miś i jak miś – pluszowy. Wydający w dodatku misiowe „pomruki” – subtelne i kojące szumy, sprzyjające wyciszeniu się malucha i ułatwiające proces jego usypiania. A że dziecko, to istota silnie wymagająca, jego potrzeby idą dalej.  I sięgają, by dotknąć…

DOTYK

Miś jest na to dobrze przygotowany. Za dnia – pod naciskiem rączek malucha – pluszowe łapki i uszka delikatnie szeleszczą, dostarczając bobasowi bodźców poznawczych. Podobnie MR B – przytulanka, ozdobiona dodatkowo lubianymi przez dzieci metkami, „ubrana” w kontrastujące ze sobą barwy. Jej zasadniczym atutem jest jednak niezwykle pomocny podczas kolek i brzuszkowych dolegliwości termofor.

ZAPACH

Puchaty Królik natomiast pluszak imitujący bicie matczynego serca, pod którym maluszek pędził w końcu dziewięć pierwszych miesięcy życia – zaopatrzony jest w mini-kocyk Silkie, absorbujący zapach rodziców. Wszystko po to, by dziecko czuło ich bliskość nawet podczas snu, czy lekkiego oddalenia.

ŚWIATŁO

Problem dosyć częstego u dzieci lęku przed ciemnością, rozwiąże natomiast przenośna, bezprzewodowa lampka Skip Hop (Małpka, Sówka, Motylek). Jej łagodne oświetlenie idealnie wpasuje się w potrzeby tak dziecka, jak spacerującego nocami po mieszkaniu rodzica. Okaże się strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem funkcjonalności, oszczędności, jak bezpieczeństwa. Dzięki technologii LED, lampka nie nagrzewa się i nie parzy. Po 30 minutach automatycznie się wyłącza, powoli i stopniowo przyciemniając światło.

  

Poniżej znajdują się polecane przez GIFMI.PL gadżety wspierające spokojny sen i relaks maluszka i rodziców. Dowolną ich liczbę, jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" możesz dołączyć do wybranej przez siebie listy prezentó. Listę udostępnij rodzinie i znajomym (możesz Ich zaprosić tu--> ZAPROŚ), aby wiedzieli o czym marzysz lub czego najbardziej potrzebujesz. Bez względu na okazję lub jej brak ;)

 

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.