Prezent dla babci

16 stycznia 2017   Iga Zakrzewska-Morawek    

Prezent dla babci

Święta za pasem, a Twój świeżutki kalendarz świecić zaczyna kolejnymi okazjami, których nie sposób przegapić? Nic bardziej faktycznego. Już za chwilę bowiem swój dzień obchodzić będzie BABCIA – osoba jedyna i niepowtarzalna, zasługująca w TYM dniu na Twoją szczególną uwagę.

Niewiele myśląc biegniesz więc do osiedlowej kwiaciarni, z rozpędu zahaczając o okoliczny spożywczy. Bukiet pod pachą, radość w sercu, więc suniesz przez regałowe rzędy, by wyciągnąć dłoń po „Nalewkę Babuni”? Czasem i takie rozwiązanie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Rola BABCI nie musi w końcu oznaczać pożegnania z humorem. I choć znajdą się tacy, którzy skłonni będą kawałek ciała sobie uciąć za to, że dla rasowej seniorki najlepszy jest doniczkowiec i praliny w pudełku (o wielkości geograficznego atlasu), poniżej dzielimy się alternatywą.

A alternatywa jest liczna. Jedna bardziej dowcipna (fartuszek babci-kuchareczki „Kto przy stole mlaszcze, ten dostaje w paszczę”), druga bardziej praktyczna (kulinarny przepiśnik), jeszcze inna wzruszająco sentymentalna…

Dla tych, których zażyłość z BABCIĄ jest wyjątkowo silna, doskonała okaże się tak spersonalizowana grafika w formie ściennego obrazka, jak rodzinne zdjęcia (z wnukami, prawnukami) oprawione stylową ramką, lub zamknięte w Książce do przechowywania wspomnień, opatrzonej pytaniami-wyzwalaczami, typu: kim pragnęła babcia zostać za młodu, jacy byli jej rodzice, gdzie dorastała, w jaki sposób poznała miłość swego życia (Twojego dziadka, naturalnie ;-)…

Propozycją tak elegancką, praktyczną, jak i niezmiennie dla BABCI trafną, okaże się również gustowna filiżanka z podstawkiem (z aromatyczną herbatką w pakiecie), barwna kosmetyczka/saszetka na dokumenty i inne drobiazgi, z którymi wolałaby się babcia zbytnio nie rozstawać, jak też koc ze ściegiem warkoczowym i rozkosznie puchatym podbiciem, na chłodniejsze wieczory.  

Warto pamiętać, że bez względu na rodzaj prezentu, na jaki się zdecydujesz, idealnym dopełnieniem i jednocześnie najpiękniejszą „kokardą”, wieńczącą babciny prezent, będzie własnoręcznie wykonana laurka bądź kartka z życzeniami, okraszona autentycznym, żywym i namacalnym uśmiechem.

 

Poniżej znajdują się polecane przez GIFMI.PL prezenty. Dowolną ich liczbę możesz dodać jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" do wybranej przez siebie listy prezentów. Listę udostępnij rodzinie i znajomym (możesz Ich zaprosić tu--> ZAPROŚ), aby widzieli co chcesz dostać lub czego potrzebujesz. Bez względu na okazję lub jej brak ;) 

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.