Prezent dla kobiety w ciąży

10 listopada 2019   Iga Zakrzewska-Morawek    

Prezent dla kobiety  w ciąży

„Kobieta zmienną jest” – głosi stare, ludowe porzekadło. Można się zgodzić, można wcale nie. Można się śmiać, zgłaszać sprzeciwy, tupać nogami, wygrażać pięściami, a nawet ronić łzy… Wszystko w zależności od kobiety i – naturalnie – kontekstu, w którym powyższe stwierdzenie padnie. Jedno jest pewne: padnie na pewno. Gdy na horyzoncie zamajaczą obłe kształty przyszłej mamy, czyli kobiety typu 2w1.

Po takiej pani spodziewaj się wszystkiego. I wybaczaj wszystko. Przede wszystkim jednak zachowaj wybitną czujność. I rób tak, aby było dobrze. W kwestii prezentów również.

Idąc na spotkanie z przyszłą mamą, wiedz, że to już nie ta sama Kaśka, z którą miałaś przyjemność 2, 3, 8 miesięcy temu. Toteż zanim przekroczysz progi jej ciężarnego terytorium, pamiętaj, by tym razem aromatyczny napój wyskokowy zamienić na bukiet kwiatów, kiść bananów lub (niechby) trzy patisony. Teraz MUSI być eko i zdrowo. I już. I choć zaistniała sytuacja może przekraczać Twe bladozielone pojęcie, może wydać się patowa i wywołać w Twej duszy ferment, bez obaw!

Propozycji jest sporo. Karnety na (zdrowy) basen, (zdrową) jogę, czy warsztaty muzyczne dla kobiet w ciąży, służące prenatalnemu umuzykalnieniu dziecka... – takie aktywności nie tylko odstresują przyszłą mamę, ale też kojąco i rozwojowo wpłyną na maluszka. Zawsze dobra okaże się też lekka i przyjemna lektura w postaci czasopisma lub książki, a także płyta z muzyką relaksacyjną.

„Eko i zdrowo…” – to wszystko prawda. Nie należy jednak zapominać o „przyjemnie”. O „rozkosznie” i „słodko”. Zachcianki to w końcu drugie imię kobiety. Spodziewającej się potomka – zwłaszcza. Wysoce prawdopodobne zatem, że gdy zaszczycisz przyszłą mamę paczką ciasteczek, pralinek, czy torcikiem od Deseo, ta nie tylko wpuści Cię w swe progi, ale ze słowami: „To ciastko, to nie dla mnie, to dla dziecka”, za którymi czaić się będzie łakomy uśmieszek, odwiesi Twój płaszczyk, odsunie krzesełko, po czym swymi krągłymi ruchami podrepcze parzyć herbatkę. Czyli radość. I uśmiech. I szczęście, więc sukces.

 Lecz mimo tych wszelkich zmian, które targają przyszłą mamą, mimo faktu, że każdy prezent dla malucha, którego nosi pod sercem (patrz: prezent dla niemowlaka 0-6 m-cy), dla niej samej również będzie prezentem, warto pamiętać, że to ciągle KOBIETA jest. Toteż wszelka biżuteria, kosmetyki do pielęgnacji ciała, zapachowe, nastrojowe świeczki, odzieżowe gadżety… – to wszystko będzie zawsze mile widziane i na miejscu. Sprawi w dodatku, że młoda mama poczuje się piękna i wyjątkowa. I o to właśnie chodzi. 

 

Poniżej znajdują się polecane przez GIFMI.PL prezenty. Dowolną ich liczbę możesz dodać jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" do wybranej przez siebie listy prezentów. Listę udostępnij rodzinie i znajomym (możesz Ich zaprosić tu--> ZAPROŚ), aby widzieli co chcesz dostać lub czego potrzebujesz. Bez względu na okazję lub jej brak ;) 

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.