Książeczki dla dzieci #24

2 marca 2017   Iga Zakrzewska-Morawek    

Książeczki dla dzieci #24

ELEMENTARZ MATEMATYCZNY

To książka, w której bohaterami są nie ludzie, ale liczby, figury geometryczne, jednostki miary czy ułamki. Lecz nie o rozwiązywanie zadań tu chodzi. Bo matematykę oswajać można na wiele sposobów. Za pośrednictwem opowiadań i historyjek również. W zagadnienie ułamka świetnie (i o ile skuteczniej!) wprowadzić może przecież smakowita pizza. A zamiast dodawania cyferek, dużo przyjemniej sumować można kostki czekolady i kukurydziane chrupki. Młody podopieczny nie lubi mleka, burzy i myszy? Jeśli wybierzesz się z nim do zoologicznego i dzieciak doświadczy frajdy z obserwowania ogoniastego futrzaka na tyle, by zapragnąć uczynić go swoim pupilem, okaże się, że z trzech nielubianych rzeczy pozostały tylko dwie. W podobny sposób można wprowadzać dzieci w tajniki wiedzy o siedmiu dniach tygodnia, ośmiu planetach, czy figurach karcianych. A nauka na przykładzie porozrzucanych po podłodze kredek okazuje się nie mniej cenna, niż ta pod postacią profesjonalnych, acz przerażających czasem cyfr.


MAPA PRZYSZŁOŚCI

To historia niefortunnie udanego eksperymentu. Tak, tak: niefortunnie! To właśnie takiego określenia używają bohaterowie książki. Kiedy Albek i Brysia podczas lekcji prezentują przygotowane na polecenie nauczycielki doświadczenie, przypadkowo otwierają portal do przyszłości. Pochłania on nie tylko wszystkie dzieci, ale też przedmioty, znajdujące się w klasie. I staje na tym, że uczniowie proszą małego czytelnika o pomoc w odnalezieniu tak kolegów i koleżanek, jak zaginionych pomocy naukowych – w tym portretu samego wieszcza Mickiewicza! W kwestii wizualnej i użytkowej, Mapa przyszłości prezentuje nie do końca standardowe rozwiązania. Dziecko zgłębia kolorowy świat na wiele sposobów – czyta mapę raz w poziomie, raz w pionie. A czasem rozkłada ją tak, by przygoda ukazała mu się otwarcie, w pełnym wymiarze. Maluch sam może również zdecydować, jak wygodniej będzie mu szukać ekierki na Antarktydzie. Trzeba bowiem przyznać – nie jest to wcale prosta rzecz!


OPOWIEM CI MAMO, CO ROBIĄ KOTY

To historia podana w sposób nietuzinkowy i całkiem zresztą zabawny. Jej bohaterami są: ośmioletni Maciek, jego rodzice oraz futrzasty pupil Gbur, który – jak na kota z prawdziwego zdarzenia przystało – uwielbia spać i jeść. Jednak właściciele postanawiają leniwego staruszka rozruszać i na towarzysza kocich psot, wybierają mu małą, żywiołową Żabkę ze schroniska. Jak potoczą się ich losy? Czy Gbur zaakceptuje nową lokatorkę? O tym każdy kociarz musi przekonać się sam. „Co robią koty” to pozycja, w której wprawdzie zbyt wiele do czytania nie ma, ale za to wespół z bohaterami, maluch będzie mógł szukać w schronisku kotów i zgłębiać przyczyny kocich zachowań. Oprócz tego, w książce znaleźć można przezabawny opis kociej anatomii. Po zapoznaniu się z nim, nie będzie tajemnicą, dlaczego koty nie cierpią szumów i warkotu odkurzacza i co stoi za tym, że ciągle chodzą głodne. Na światło dzienne wydobyta zostaje nawet tajemnica słabości kotów do pudełek! Są zatem powody do mruczenia…


Zespół GIFMI.PL poleca!


Chcesz otrzymywać trafione prezenty? Stwórz listę prezentów w naszym serwisie i pokaż rodzinie oraz znajomym o czym marzysz. Niech rezerwują to, co chcą Ci sprezentować a unikniesz zdublowanych prezentów. Więcej na temat działania serwisu przeczytasz tu--> JAK TO DZIAŁA?

Serwis jest całkowicie bezpłatny, a rejestracji dokonasz tu --> REJESTRACJA


Ps. Każdą z przedstawionych w tym artykule książek możesz dodać do listy prezentów swojego dziecka jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" przy wybranym tytule. Książka to zawsze trafiony prezent ;)

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.