Prezent dla sześciolatka i siedmiolatka

9 października 2015   Iga Zakrzewska-Morawek    

Prezent dla sześciolatka i siedmiolatka

Sześć i siedem lat, to nie byle wiek. Sześć i siedem lat, to wiek trochę „z pogranicza”. Z jednej strony jeszcze dziecko, z drugiej już uczniak, nastolatek prawie, którym pomału zaczyna się czuć. Widać to choćby w silnym zaznaczaniu swej niezależności i skłonności do buntu. To, czego zasadniczo pragnie, to być NAJ. Pod każdym z możliwych względów.

Z uwagi na niesamowicie chłonny i otwarty umysł, doskonałe okażą się tu wszelkiego rodzaju gry edukacyjne, rozwijające wyobraźnię i zamiłowania wzrastającego kilkulatka: wzorowana na starych, poczciwych „statkach”, kreślonych ołówkiem na kartce, tym razem STATKI w wersji magnetycznej (marki Janod), warcaby czy szachy.

Ze względu na żywiołowość, ulubienie zabaw ruchowych i wysoko rozwiniętą sprawność motoryczną dziecka wchodzącego w wiek wczesnoszkolny, zawsze mile widziane będą też: rowery, hulajnogi, czy łyżworolki, dzięki którym, w sposób konstruktywny, podrostek wyładuje narastające w nim nierzadko pokłady energii, czy buntowniczej agresji.

Kojąco i relaksująco natomiast, na reprezentanta tej grupy wiekowej podziałać może hamak lub wiszące siedzisko IKEA, które w ciekawy i młodzieżowy sposób ozdobi domową przestrzeń jego pokoju.

Miłą z kolei, usprawniającą manualnie, prezentową opcją, doskonalącą jednocześnie zdolności i pobudzającą kreatywność, stanie się zestaw do  malowania Aquarellum Junior, dzięki któremu wychodzenie za linię przestanie być zmorą jakże ambitnej, dorastającej młodzieży, nieśmiało skrywającej się za niespełna siedmioletnimi uszami.

 

Poniżej znajdują się polecane przez GIFMI.PL prezenty. Dowolną ich liczbę możesz dodać jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" do wybranej przez siebie listy prezentów. Listę udostępnij rodzinie i znajomym (możesz Ich zaprosić tu--> ZAPROŚ), aby widzieli co chce Wasze dziecko lub czego najbardziej potrzebuje. Bez względu na okazję lub jej brak ;) 


Zespół GIFMI.PL poleca!


Zobacz także: 

Pomysły na prezent dla sześcio- i siedmiolatka


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.