Prezent dla trzylatka #2

16 listopada 2016   Iga Zakrzewska-Morawek    

Prezent dla trzylatka #2

Okienka, otworki, dopasowywanie, rozróżnianie… a wszystko w oparciu o sprawne paluszki i dobry pomyślunek. Trzylatek w końcu to prawdziwy zadaniowiec. Mądra głowa i tęgi kombinator. Daj mu wędkę, a wyłowi co trzeba; pokaż walizkę, a otworzy i splądruje, zanim się obejrzysz, toteż dobrze, by mieściła w sobie nie byle znowu co! Tor wyścigowy na przykład. Lub zamek pięknej księżniczki.

Trzylatki, mimo że łebskie, to ciągle „szałaputy”. Urwisy i roztrzepańce pełna gębą. Warto zatem doskonalić w nich tak umiejętność koncentracji, jak spostrzegawczości i pamięci. Doskonale sprawdzi się tu gra „Marchewkowe Pole”, czy Memo Zwierzątka, polegające na łączeniu w pary zwierzaki, opatrzone odpowiednimi futerkami czy skórkami. A może coś, co łączyłoby w sobie wspomnienia starszego pokolenia z odrobiną współczesności i... zabawy światłem? Projektor ze slajdami, to pomysł tyleż trafny, co bardzo nietuzinkowy. Na kim w końcu nie zrobiłaby wrażenia mała, niepozorna latarka, która w ułamek sekundy zmienia się w projektor do pokazów świetlnych na ścianie? Wystarczy tylko zgasić światło…

Propozycji dla tej grupy wiekowej bez liku. Od przepięknych, wiecznie na topie, drewnianych zabawek typu „zręcznościówki” takie jak Balansująca farma, po układanki, zabawy w sklepik, czy rozmaite tablice. Tak stricte edukacyjne, jak i nieco bardziej magiczne, typu „znikopis” do pisania na wodę.

Zespół GIFMI.PL poleca!


Chcesz otrzymywać trafione prezenty? Stwórz listę prezentów w naszym serwisie i pokaż rodzinie oraz znajomym o czym marzysz. Niech rezerwują to, co chcą Ci sprezentować a unikniesz zdublowanych prezentów. Więcej na temat działania serwisu przeczytasz tu--> JAK TO DZIAŁA?

Serwis jest całkowicie bezpłatny, a rejestracji dokonasz tu --> REJESTRACJAZobacz także

Prezent dla trzylatka #1


Prezenty dla chłopca 
Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.