Jak to działa?

30 marca 2017   GIFMI.PL   4  

Jak to działa?

Serwis GIFMI.PL jest całkowicie DARMOWYM serwisem i służy do tworzenia (dowolnej liczby) list prezentów, z dowolnych sklepów. Zaproszeni do serwisu członkowie rodziny i znajomi mogą w dowolnym momencie przeglądać Wasze listy i rezerwować to co chcą Wam sprezentować (lub np. Waszym dzieciom).. 

Jeśli widzicie w sklepie coś, co Wam się podoba, dodajecie to do listy z wszelkimi informacjami, które później przydadzą się Waszym prezentodawcom (tj, nazwa, cena, gdzie kupić, link do sklepu internetowego, zdjęcie, opis). W przypadku dodawania prezentów ze sklepów internetowych macie ułatwione zadanie -wystarczy zainstalować nasz przycisk i dodawanie jest mega szybkie i przyjemne (patrz pkt 3b poniżej). Nie krępujcie się także by wpisać na listę rzeczy, których absolutnie nie chcecie dostać.

Możecie tworzyć listy publiczne, tylko dla znajomych lub nawet tajne-tylko dla osób zaproszonych spośród znajomych. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i okazji. A tych w ciągu roku przecież nie brakuje (urodziny, narodziny dziecka, wieczór panieński/kawalerski, chrzciny, ślub, święta, Dień Dziecka/Kobiet/Mężczyzn/Mamy/Taty.... i całe mnw

Analogicznie macie także możliwość przeglądania list Waszych znajomych, dodawania bezpośrednio z nich prezentów do swoich "wishlist", sugerowania prezentów innym znajomym (a wszystko to za pomocą "magicznych" ikonek umieszczonych przy każdym prezencie- jeden klik a przenoszony jest komplet informacji). Po kliknięciu w interesujący Was prezent, możecie szybko wyszukać go w sieci dzięki podpiętej wyszukiwarce Ceneo lub sprawdzić z jakiego sklepu został dodany przez autora "wishlisty" ("Tu kupisz" pod zdjęciem prezentu).

W dziale INSPIRACJE możecie śmiało podpatrywać co inni użytkownicy dodają do swoich list prezentów (ale tylko do tych list ze statusem "publiczna", reszta jest utajniona wedle życzeń każdego użytkownika). Podpatrujcie, dodawajcie i inspirujcie się.

Gdy otrzymacie dany prezent, klikacie "trafiony" i już każdy widzi, że daną rzecz otrzymaliście i macie w swoim zbiorze trafionych prezentów! :D Oby teraz już wszystkie prezenty były TRAFIONE! Te podarowane i otrzymane.


Krok po kroku jak poruszać się po serwisie GIFMI.PL:

1. Zarejestruj się w DARMOWYM serwisie -->  REJESTRACJA

2. Stwórz swoją pierwszą listę prezentów. Możesz ich tworzyć dowolną liczbę. 

Możesz tworzyć listy PUBLICZNE- widoczne dla wszystkich użytkowników serwisu (dzięki temu osoby nie będące Twoimi znajomymi mogą przeglądać listę i dodawać z niej prezenty do swoich list lub sugerować znajomym; rezerwacji prezentów mogą dokonywać tylko Znajomi).

Jeśli wolisz możesz stworzyć listę TYLKO DLA SWOICH ZNAJOMYCH, do której automatycznie dostęp otrzymają wszystkie osoby z grona Twoich Znajomych. Jest także możliwość stworzenia listy TYLKO DLA ZAPROSZONYCH OSÓB, dzięki czemu spośród swoich Znajomych możesz wybrać mniejsze grono osób, które będą mogły przeglądać listę prezentów. Pozostali nie zaproszeni Znajomi nie będą mieli do niej wglądu.


3. Dodawaj dowolne prezenty do swojej listy.

a. możesz to robić "na piechotę" klikając DODAJ PREZENT DO LISTY

b. możesz ułatwić sobie życie. Znajdujący się poniżej przycisk przeciągnij do paska zakładek, a zainstalujesz go na swoim komputerze. Gdy w konkretnym sklepie znajdziesz godną uwagi rzecz, kliknij DODAJ na swoim pasku zakładek i (opcjonalnie) uzupełnij wybrane pola. Tym sposobem produkt automatycznie wskoczy na wskazaną przez Ciebie listę prezentów. Szybko, sprawnie, bez problemu.  

Dodaj do listy prezentów

 Ps. Analogicznie każdy produkt z dowolnego sklepu możesz zasugerować swojemu Znajomemu, dzięki czemu wskoczy on na jego listę.

c. Możesz także wstawić na listę prezenty niechciane. Dodaje się je tak samo jak te upragnione,jedynie na końcu przed zapisaniem zmian należy zaznaczyć opcję "NIECHCIANY"4. W dowolnej chwili możesz edytować dane o prezencie, usunąć go z listy, zasugerować znajomemu, oznaczyć jako TRAFIONY (otrzymany).

5. Gdy już uznasz, że czas podzielić się swoimi marzeniami z innymi kliknij w zakładkę ZNAJOMI i wpisz adresy meilowe. Nasz system wyśle im zaproszenie do serwisu oraz do przeglądania Twoich list prezentów. WAŻNE! Zaproszona osoba musi w zakładce ZNAJOMI potwierdzić Waszą znajomość (oddać Ciebie do swojego grona znajomych). Dopiero wtedy będziecie mieli możliwość przeglądania swoich list prezentowych i dokonywania rezerwacji prezentów. 

Po potwierdzeniu znajomości Twoi znajomi mogą rezerwować prezenty z Twoich list. Mogą to zrobić ANONIMOWO wówczas nikt nie będzie widział kto zamierza kupić dany prezent, JAWNIE -czyli każdy będzie widział kto dokonał wyboru, lub TYLKO DO WIADOMOŚCI AUTORA LISTY. Aby dokonać rezerwacji prezentu wystarczy kliknąć ikonę "prezentu" przy danej rzeczy. Nastąpi przekierowanie na stronę, na której należy dokonać wyboru jaka to ma być rezerwacja (anonimowa, jawna, czy tylko do wiadomości właściciela listy).6. Lista stworzona. Znajomi zaproszeni. Teraz już tylko czekaj na swoje wymarzone, w 100% TRAFIONE prezenty. 

Na bieżąco dodawaj rzeczy, które Ci się spodobają po to aby lista prezentów była aktualna. Wszak nie wiesz kiedy ktoś postanowi Ci coś sprezentować. 

Poza tym to świetne rozwiązanie na przechowywanie w jednym miejscu rzeczy, które chcesz mieć, a o których nie chcesz zapomnieć. Przecież są także chwile, kiedy sama/sam sobie coś kupujesz ;)


7. W zakładce INSPIRACJE znajdziesz prezenty dodane przez innych użytkowników serwisu (jedynie te z list o statusie publicznym). Jeśli podpatrzysz coś co Ciebie zainteresuje jednym kliknięciem (DODAJ DO MOJEJ LISTY) dodasz to do swojej listy prezentów. Zapraszamy!


8. W zakładce ARTYKUŁY znajdziesz całą garść podpowiedzi i inspiracji prezentowych. Śmiało dodawaj co chcesz to swoich list lub proponuj znajomym.


Pamiętaj! Gdy otrzymasz już prezent z listy, oznacz go na niej jako "trafiony". Inni będą dzięki temu widzieli, że tę rzecz już masz.Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu pisz śmiało na aneta@gifmi.pl. Z chęcią pomogę.

Życzę samych trafionych prezentów!

Aneta Mech-Majerska