Czarno białe zabawki i akcesoria dla dziecka

23 listopada 2019   Iga Zakrzewska-Morawek    

Czarno białe zabawki i akcesoria dla dziecka

Wielkie, słodkie ślepia noworodka patrzą na świat inaczej, niż oczy dorosłego człowieka.

W obliczu tego nie powinno dziwić, jak ważne jest stymulowanie wzroku, ledwo co wystawionego na świat maleństwa. Na przestrzeń pełną bodźców, z których tylko nieliczne udaje mu się wyłowić.  Zmysł wzroku dopiero u niego raczkuje i wyłapuje zaledwie odcienie szarości.

Dlatego ważnym jest, aby wspomagać go umiejętnie, stopniowo i skutecznie. I absolutnie bez przesady. Wystarczy, że postawimy na konkret, prostotę i kontrast. Tak w kolorze, jak w kształcie. To lubią maluchy i za tym najchętniej wodzą.

Dostęp do tego zapewnić dziecku można za sprawą: mat (zarówno edukacyjnych, jak i zabezpieczających, których zadaniem jest niwelowanie kontaktu dziecka z podłogą), gustownych, drewnianych babuszek-matrioszek, odwiecznych, nieprzejednanych klocków, manipulacyjnych wież-obważanków, grzechotek, puzzli, personalizowanych kocyków, pościeli, czy książeczek. Wszystko po to, by rozwój maleństwa postępować mógł na wszelkich, możliwych gruntach.

Czarny, biały i czerwony pobudzają mózg i kształtują spostrzegawczość. Zestawienie ze sobą tych barw, co doceni każdy rodzic-esteta, generuje również stylowość i ujmującą prostotę, utrzymaną w nurcie minimalizmu. Ergo: oczywistość w barwie i konkret w odbiorze. Polecamy!

Zespół GIFMI.PL

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.