Zabawki do piasku, na plażę...

30 kwietnia 2019   Iga Zakrzewska-Morawek    

Zabawki do piasku, na plażę...

Tu przesypać, tam rozsypać, by po chwili ubić, uklepać, uformować. Piasek suchy? Żaden problem. Źródło wodne zwęszyć, nalać, przenieść, przelać… I, bynajmniej, nie z pustego w próżne.

Bo gdy ręka dziecka dosięga wody i piasku, o pustce, czy próżności mowy być nie może. Wszystko za to musi mieć swój sens, dziecięcą (lecz zawsze!) logikę i wartość. Tym większą, gdy maluch pozyska do swych celów odpowiednie narzędzia: łopatkę XL z funkcją kopania, grabienia, przesiewania i wygładzania piasku, intrygująco kuliste lub zadziwiająco giętkie silikonowe wiaderko, multi lejek i młynek (całkiem nie do kawy). Małe ramiona bez wątpienia i z wielką radością przyjmą też podszywającą się pod kameleona konewkę, wodną klepsydrę, wielofunkcyjną łopatkę i ręczną koparkę. A co!

Wszystko to nie tylko zainspiruje młodego człowieka do fascynujących zabaw. Uruchomi też jego młodą wyobraźnię i dokopie się do pokładów kreatywności, o jakich nie śniło się nawet filozofom. 


Chcesz otrzymywać trafione prezenty? Stwórz listę prezentów w naszym serwisie i pokaż rodzinie oraz znajomym o czym marzysz. Niech rezerwują to, co chcą Ci sprezentować a unikniesz zdublowanych prezentów. Więcej na temat działania serwisu przeczytasz tu--> JAK TO DZIAŁA?

Serwis jest całkowicie bezpłatny, a rejestracji dokonasz tu --> REJESTRACJA

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.