Książki dla dzieci #22

3 lutego 2017   Iga Zakrzewska-Morawek    

Książki dla dzieci #22

DZIECI Z BULLERBYN 

To klasyk w nowej odsłonie. I choć ma już 70 lat, upływ czasu wcale mu nie zaszkodził. Zarówno bardzo młody, jak i w pełni ukształtowany czytelnik, odnajdzie przyjemność w odkrywaniu świata, widzianego oczami bandy radosnych dzieciaków. Świata pełnego przygód, w którym olbrzymią frajdą jest oczekiwanie na Nowy Rok, łowienie raków, drzemka w sianie, czy odbiór listu nadanego sznurkową pocztą.

Książka – jako jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lektur – opatrzona kolorowymi ilustracjami Magdy Kozieł-Nowak, zachwyca już sama okładką. Dość, by dzieciak sięgnął po tę uroczą powieść, a pewnym będzie, że przepadnie. Tym zaś, którzy czytać się dopiero uczą, rysunkowe postacie Lisy, Lassego, Bossego, Ollego, Britty oraz Anny, uprzyjemnią pierwsze próby samodzielnej lektury. A i dla rodziców powrót do małej, szwedzkiej wioski może okazać się nie lada przyjemnością. „Dzieci z Bullerbyn”, to bowiem ciepła, pełna niebanalnego humoru, a chwilami nawet wzruszająca opowieść, która bez wątpienia przywoła wspomnienia lat młodzieńczych niejednego dorosłego.


WYTĘŻ WZROK! Czyli ukryte obrazki 

Książeczka dla poszukiwaczy rzeczy zagubionych. Od agrafki poczynając, przez bagietkę, grabie, kutry, księżyce i króliki idąc, na ślimakach, żarówkach i żyrafach kończąc. Chociaż nie! Lista rzeczy zagubionych, prawdopodobnie nie kończy się wcale. I dobrze, bo dla rasowego poszukiwacza to przecież nie lada wyzwanie. W całym tym ambarasie z gubieniem i poszukiwaniem rzeczy ważnych, jedno jest pewne: świetna zabawa, na którą składają się igraszki słowno-graficzne, a także cała masa zadań do wykonania i pokolorowania. I pewność, że ani w trakcie ukrywania, ani podczas masy poszukiwań, nie ucierpi żadne zwierzątko. Ani nawet przedmiot. 

DETEKTYW PIERRE W LABIRYNCIE

Rozmaitości, tętniące życiem miasto, szeroka perspektywa, ulice, auta, trakty kawiarniane, zamki, morza, dziwne targowiska, balony i bardzo wesołe miasteczko. I potężne zagęszczenie – to przede wszystkim. Nagromadzenie wszystkiego. I jeszcze troszeczkę. A Ty, dzieciaku, szukaj… Ukrytych wskazówek, znaków, symboli, dróżek i ścieżynek, odwiedzaj pełne krzątaniny porty, pełne zieleni wioski, krocz niepewnie po ulicy Błędnej, patrz, jak idziesz… A wszystko z czujnym okiem wyostrzonym, a na czole wypisanym hasłem „Eksploracja”. I z przeświadczeniem, że „Kto szuka, ten znajdzie”. I już! Ale najpierw udaj się na START. Znajdź CEL, podejmuj WYZWANIA, wypatruj złotych gwiazdek, a jeśli jakiekolwiek przejście zostanie zablokowane, poszukaj innego. I wyobrażaj sobie, wyobrażaj. Bo wyobraźnia to bardzo ważna sprawa jest… – tak, po krótce jawi się idea tej książki. Znakomita idea. W sam raz dla prawdziwego detektywa. Poszukiwacza wszystkiego, co piękne, ciekawe i istotne. I jeszcze troszeczkę…
Zespół GIFMI.PL poleca!


Chcesz otrzymywać trafione prezenty? Stwórz listę prezentów w naszym serwisie i pokaż rodzinie oraz znajomym o czym marzysz. Niech rezerwują to, co chcą Ci sprezentować a unikniesz zdublowanych prezentów. Więcej na temat działania serwisu przeczytasz tu--> JAK TO DZIAŁA?

Serwis jest całkowicie bezpłatny, a rejestracji dokonasz tu --> REJESTRACJA


Ps. Każdą z przedstawionych w tym artykule książek możesz dodać do listy prezentów swojego dziecka jednym kliknięciem "Dodaj do mojej listy" przy wybranym tytule. Książka to zawsze trafiony prezent ;)

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.